fajr

محرم ماه خون، ماه عزاداری

میلیونها نفر عمر ۵۷ ساله کردند؛ در آن سال و پس از آن و پیش از آن بسان برگهای زرد چنان فرو ریختند که اثری از وجود آنها و احوال آنها و از خوشی و ناخوشی آنها باقی نماند؛ ولی یک عمر ۵۷ ساله حسین [علیه السلام] چنان شور و غوغایی در جهان به سود حق و حقیقت و به زیان ستمگری و شقاوت؛ برانگیخت که کمتر کسی بر آن ناآشنا ماند و در غم و اندوه بزرگ آن انباز نشد.

"کتاب زندگانی امام حسین علیه السلام – زین العابدین رهنما"

عزاداری، احیاء خط خون و شهادت، و رساندن صدای مظلومیت آل علی به گوش تاریخ است.«اشك»، زبانِ دل است و «گریه»، فریاد عصر مظلومیّت. رسالت «اشك»، پاسداری از «خون شهید» است.

عزاداران حسینی، پروانگانی شیفته نورند كه شمع محفل‏آرای خویش را یافته و از شعله شمع، پیراهنِ عشق پوشیده‏اند و آماده جان باختن و پرسوختن و فدا شدن‏اند.عزاداری برای شهید كربلا، انتقال «فرهنگ شهادت» به نسلهای آینده است.عزاداری، شور و عاطفه را از شعور و شناخت، بر خوردار می‏سازد و ایمان را در ذهن جامعه هوادار، زنده نگه می‏دارد و این گونه است که عمیقترین پیوندها میان عقل و عشق و عاطفه و برهان، در سایه عزاداری برای عاشورا شكل می گیرد.

«منا» یك قربانگاه بود، و... «كربلا»، قربانگاهی دیگر تنها هاجر و ابراهیم نبودند كه «اسماعیل» را به «مذبح» آوردند، محمد و علی و فاطمه(ع) نیز «حسین» را به قربانگاه عشق فرستادند.برای رسیدن به كربلا، باید اراده‏ای آهنین، قلبی شجاع و عشقی سوزان داشت و در این سفر، باید رهتوشه‏ای از صبر و یقین، پاپوشی از توكّل، سلاحی از «ایمان» و مَركبی از «جان» داشت، تا به منزل رسید، چرا كه راه كربلا، از «صحرای عشق» و «میدان فداكاری» و پیچ و خم خوف و خطر می‏گذرد. زائر حسین(ع) باید تمثیلی از شداید و رنجها و سوز و گدازها و خوف و عطشها را در خویش پدید آورد و كربلایش «كرب» و «بلا» باشد.

دانشگاه كربلا باز است و شاگرد می‏پذیرد، از هر جا كه باشد، هركه باشد...

محرّم، فروردین جانهاست و بهار ایمانهای سست شده و طراوت اندیشه‏های مرده و افسرده و خوابیده، و شكوفایی غنچه‏های بسته بیداری و آگاهی و ایثار و فداكاری است.

محرّم، وجدان همیشه بیدار تاریخ، و گلوی هماره فریادگر زمان است.

محرّم، ماه پاسداری از حرمت انسان است.

محرّم، حریم ایمان و حصار قرآن است.

خرید جو با قیمت تضمینی در بورس کالای کشاورزی

از آنجا که قرار است در سال جاری، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان خراسان رضوی با همکاری صندوق دامپروری کشور نسبت به خرید جو تولیدی استان و ترجیحاً از انبارهای موجود در حوزه عمل تشکلها با قیمت تضمینی در بورس کالای کشاورزی با قیمت کارشناسی (کف بورس) اقدام نماید، لذا خواهشمند است در صورت نیاز اتحادیه تعاونیهای روستائی / تولید روستائی شهرستان های استان و یا تعاونیهای تحت پوشش به جو تولید داخل استان، نسبت به تکمیل و عودت جدول پیوست که لینک دریافت آن در ذیل قید شده است، حداکثر تا تاریخ 95/03/10 اقدام و به شماره 16- 37237515 دورنگار نمائید.

 

**دریافت فایل اطلاعات تعاونی های تولیدی و روستایی**